Żarówki LED - plusy i minusy

Każdy produkt ma swoje plusy i minusy. Żarówki LED uchodzą za najlepsze na świecie i pomimo swojej wysokiej ceny zwracają się stosunkowo szybko. Pomimo szeregu zalet, mają też kilka wad. Chcecie je poznać? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury.

Zalety żarówek LED'owych

Do największych zalet należy zaliczyć czas pracy, bo tego typu żarówka może pracować nawet 100 000 godzin. Świetnie sprawdzi się zatem w dużych fabrykach, gdzie nasłonecznienie ma ogromne znaczenie. Istotnym plusem żarówek LED'owych jest ilość światła, jaką mogą one emitować. Na 1W przypada 46 lumenów. Żarówka o mocy 9W będzie mieć zatem 420 lumenów.

Żarówki lubią się nagrzewać i dzięki temu degradować. LED nie powoduje wysokiej temperatury i można śmiało trzymać rękę na włączonej żarówce. Kolejną zaletą tych żarówek jest barwa światła. Możemy kupić modele o natężeniu 3000 K , 4500 K lub nawet 6500 K. Dzięki temu dopasujemy barwę światła do przeznaczenia pomieszczenia (na przykład w pracowni dobrze jest mieć światło o barwie neutralnej, bo wtedy się najlepiej pracuje - tj. 4500 K).

I jej wady

Największą wadą jest cena. To zdecydowanie najdroższy rodzaj oświetlenia na świecie. Drugą (i w zasadzie ostatnią) wadą będzie odporność na przepięcia. Jeśli instalacja elektryczna jest przestarzała i dochodzi w niej do przepięć, szansa że zniszczymy oświetlenie lub cały panel LED jest bardzo duża.
 

Czy warto inwestować w oświetlenie LED?

Oczywiście, że warto inwestować w oświetlenie LED, ponieważ zwraca się po kilku latach. Jeśli dom posiada odpowiednią instalację elektryczną, a domownicy w sposób rozsądny używają żarówek LEDowych, to będą one służyć tak długo, jak zechce tego właściciel.

O serwisie

Zagadnienia związane z oświetleniem zewnętrznym i wewnętrznym oraz instalacja elektryczną w mieszkaniu. 

Kontakt

803 458 657

kontakt@airliveblog.pl

Galeria