Jak dobrać oświetlenie?

Dobór oświetlenia to zadanie dla osób cierpliwych. Należy posiadać minimum wiedzy na temat rodzajów żarówek, wiązek światła i jej barwie, która wpływa na komfort domowników. W tym krótkim poradniku podpowiemy Wam, jakie oświetlenie sprawdzi się w kuchni i łazience.

Wiele źródeł światła

Kuchnia jest pomieszczeniem, gdzie panuje wilgoć, dlatego żarówki wolframowe nie powinny się w niej znaleźć. Dużo lepszym wyborem będą halogeny oraz jedna świetlówka kompaktowa. Halogeny dają idealny strumień światła i powinno się je montować tuż nad powierzchnią roboczą (czyli nad płytą, a pod górnymi szafkami). W ten sposób nie tylko będziemy mieć idealne oświetlenie, ale zaoszczędzimy sporo pieniędzy, ponieważ możemy używać samych halogenów, bez konieczności włączania świetlówki.

Świetlówka kompaktowa powinna pełnić rolę centralnego oświetlenia, dlatego dobrze jest ją zamontować mniej więcej na środku sufitu. Jest w stanie pracować do 10 000 godzin i kosztuje około 15-18 złotych.

Łazienka niczym kuchnia

Halogeny powinny znaleźć zastosowanie w łazience, ponieważ dają jasne światło, co ma znaczenie w trakcie przeglądania się w lustrze. Dodatkowym źródłem może być świetlówka kompaktowa lub LED'y. Jako, że w łazience przebywamy zazwyczaj krótko i nie świecimy dłużej, niż 2 godziny dziennie - świetlówki będą lepszym, bardziej ekonomicznym wyborem.

Dobór oświetlenia jest prosty, jeśli mówimy o w/w pomieszczeniach. Coraz więcej rodzin stawia na łączenie dwóch lub nawet trzech różnych rodzajów oświetlenia, dlatego planując remont należy przygotować pomieszczenia tak, aby można było montować w nich kilka źródeł światła.

O serwisie

Zagadnienia związane z oświetleniem zewnętrznym i wewnętrznym oraz instalacja elektryczną w mieszkaniu. 

Kontakt

803 458 657

kontakt@airliveblog.pl

Galeria