Światło w łazience ma znaczenie

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To właśnie tam przeglądamy się w lustrze, bierzemy kąpiel i dbamy o swoją higienę. Do niedawna rodziny nie dbały o oświetlenie tego pomieszczenia, choć ma ono ogromne znaczenie - zwłaszcza dla kobiet. To, jakie światło pada na lustro może zakrzywić obraz naszych twarzy i inaczej wyglądamy przed lustrem, a inaczej po wyjściu z domu. Dziś kilka słów o świetle w łazience, bowiem ma ono ogromne znaczenie dla naszych oczu!

Jaki rodzaj oświetlenia do łazienki?

Najlepszym oświetleniem będzie montaż świetlówek kompaktowych lub ledów, ponieważ emitują one jasne, w zasadzie białe światło. Biała barwa światła jest najbliższa słonecznemu, dlatego przeglądając się w lustrze będziemy widzieć naszą twarz tak, jaką ona jest. Naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w halogeny typu LED, które choć kosztują sporo - dają zdecydowanie najlepsze światło.

Odbijanie światła

Z technicznego punktu widzenia niemal w każdej łazience znajdują się płytki. W zależności od ich koloru mogą odbijać całkiem sporo światła, które będzie się rozpraszać po pomieszczeniu. Posiadając płytki warto tym bardziej zainwestować w białe światło, ponieważ nie zniekształci ono obrazu, który odbija się z lustra w naszą stronę (pomimo nawet kolorowych płytek biała barwa światła nie zmieni kolorów naszej twarzy podczas przeglądania w lustrze).

Podświetlane lustro

W ostatnich latach coraz modniejsze staje się inwestowanie w lustra z już gotowym oświetleniem. Zazwyczaj źródłem światła są panele led, które w liczbie 8-10 sztuk idealnie odwzorują wygląd naszej twarzy przed lustrem. Warto jednak uważać na produkty tańsze, które mogły zostać zaprojektowane niedbale i w efekcie będą zniekształcać nasz obraz. Odpowiednie lustro o rozmiarach 80x60 cm kosztuje około 200-250 złotych - oczywiście z gotowym podświetleniem.

Światło w łazience ma ogromne znaczenie. Co o tym sądzicie? Piszcie pod tematem!

O serwisie

Zagadnienia związane z oświetleniem zewnętrznym i wewnętrznym oraz instalacja elektryczną w mieszkaniu. 

Kontakt

803 458 657

kontakt@airliveblog.pl

Galeria