Jakie oświetlenie do podjazdu?

Właściciele dużych posesji mieszkalnych z podjazdem często mają spory ból głowy i dotyczy on rodzaju oświetlenia, który chcą zamontować przed garażem. Nikt już nie korzysta z tradycyjnych lamp żarowych (żarówki klasyczne, Edisona), dlatego w tym artykule podpowiemy Wam, jaki rodzaj oświetlenie przydaje się przed garażem.

Czujnik ruchu lub układ krańcowy plus halogen

Nie będziemy się rozpisywać na temat instalacji układu krańcowego (w przypadku otwierania drzwi garażowych) i czujników ruchu, a skupimy się na samym halogenie. Mając podjazd o długości około 20 metrów najlepszym oświetleniem będzie halogen o mocy maksymalnej 50W z czujnikiem ruchu i zmierzchu. Lampa halogenowa będzie pracować do 4 tysięcy godzin, czyli w większości przypadków tyle, ile zechce właściciel. Halogen jest odporny na uszkodzenia i drgania, a ponadto doskonale świeci w trudnych warunkach pogodowych. Wyjazd lub wjazd do garażu w porze mocno zimowej nie będzie już sprawiał problemów.

 

A inne żarówki?

Musicie wiedzieć, że lampa powinna być dedykowana konkretnemu celowi. Jeżeli chcemy sobie zapewnić doskonały widok i nie wydawać przy tym dużych pieniędzy, to halogen wydaje się najbardziej opłacalny. Możemy się zastanowić też nad oświetleniem LED, lecz nie jest ono odporne na zmiany temperatur i choć gwarantuje do 100 tysięcy godzin pracy, będzie dużym obciążeniem finansowym.

Planując oświetlenie podjazdu, warto wybrać halogen. Nie jest drogi w zakupie, a gwarantuje dobrą widoczność w trudnych warunkach. Daje jasne światło i z daleka prezentuje się designersko. 

O serwisie

Zagadnienia związane z oświetleniem zewnętrznym i wewnętrznym oraz instalacja elektryczną w mieszkaniu. 

Kontakt

803 458 657

kontakt@airliveblog.pl

Galeria