Kupujemy oświetlenie LED

Będąc w trakcie remontu myślimy nad jego efektami. Szukamy nowych mebli i oświetlenia, które zamontujemy w naszym "nowym" domu lub mieszkaniu. W ostatnich latach popularność oświetlenia LED mocno wzrosła, ponieważ sklepy wycofują ze sprzedaży tradycyjne lampy żarowe. Decydując się na zakup oświetlenia LED warto znać kilka parametrów żarówki.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Zacznijmy od gwintu naszej nowej lampy. Jeśli w trakcie remontu chcemy od nowa zainstalować elektryczność, to dobrze będzie zdecydować się na gwint E14. Jest mniejszy od tradycyjnego (E27) i nie powoduje przepięć. To ważne w technologii LED. Jeśli nie chcemy wymieniać gwintów na nowe, możemy pozostać przy E27.

Istotnym elementem podczas wyboru oświetlenia jest barwa naszego światła. Wyróżniamy 3 natężenia barwy (mierzone w Kelwinach): światło ciepłe (3000K), neutralne (4500K) i zimne (powyżej 6000K). Do kuchni należy kupić lampę z barwą neutralną, do pracowni podobnie, a do salonu lub pokoju dziecięcego taką, której natężenie wynosi do 3500 K.

Ostatnim elementem podczas wyboru żarówki jest doprecyzowanie, jak dużo światła potrzebujemy. Standardowa żarówka o mocy 100W daje około 1530 lumenów. 9W żarówka LED gwarantuje 420 lumenów, co po przeliczeniu daje nam 46 lumenów na jeden wat. Im większe pomieszczenie, tym więcej lumenów potrzebujemy.

Gdzie kupować żarówki tego typu?

Należy wybierać tylko te sklepy, które wydają się nam zaufane. Dobrze by było, gdyby zajmowały się tylko oświetleniem bo wtedy mamy pewność, że rozmawiamy z pracownikiem, który o żarówkach powie nam dosłownie wszystko.

O serwisie

Zagadnienia związane z oświetleniem zewnętrznym i wewnętrznym oraz instalacja elektryczną w mieszkaniu. 

Kontakt

803 458 657

kontakt@airliveblog.pl

Galeria