Dlaczego warto zrezygnować z tradycyjnych żarówek?

Polska jest kolejnym krajem, który zaczyna wycofywać ze sprzedaży tradycyjne żarówki wolframowe. Dzieje się tak z dwóch powodów. Żarówki tradycyjne mogą pracować zaledwie 1000 godzin, a do tego są bardzo nieprzyjazne dla środowiska. Emitują lekko żółtawą barwę, która pozwala na odpoczynek, ale nie pozwala się skupić. Czy to jedyne powody, dla których warto rezygnować z klasyki? Niekoniecznie.

Koszty zakupu i utrzymania żarówek tradycyjnych

Tradycyjne lampy żarowe (bo tak fachowo nazywają się żarówki tradycyjne) pobierają dużo energii i w efekcie są nieopłacalne. Ponadto emitują bardzo dużo ciepła, które w zimie ma swoje plusy, a w lecie niemal same wady. Pomimo, że tradycyjna żarówka kosztuje niewiele (5zł), wystarczy niewielki detal, aby się spaliła. Niektórzy użytkownicy takich żarówek narzekają, że podczas wkręcania jej w gwint dochodzi do zerwania żarnika.

Utrzymanie żarówek tradycyjnych to drogi interes. Lepszym wyborem są diody LED lub świetlówki kompaktowe. Pobierają o wiele mniej mocy i choć kosztują więcej, to będą pracować minimum 10 000 godzin. Na koniec warto dodać, że rezygnacja z tradycyjnych żarówek wkrótce będzie dotyczyć nas wszystkich, bo do końca 2016 roku zniknął one ze sklepowych półek.

O serwisie

Zagadnienia związane z oświetleniem zewnętrznym i wewnętrznym oraz instalacja elektryczną w mieszkaniu. 

Kontakt

803 458 657

kontakt@airliveblog.pl

Galeria